Moderna i dział farmaceutyczny Septodont ogłaszają zawarcie umowy długoterminowej

Moderna, firma biotechnologiczna będąca pionierem w dziedzinie terapii i szczepionek opartych na matrycowym RNA (mRNA), oraz Novocol Pharma, dział farmaceutyczny

Septodont, ogłosiły zawarcie długoterminowej umowy na napełnianie fiolek (fill-finish), znakowanie i pakowanie szczepionek mRNA przeciw zakażeniom układu oddechowego.

Zawarcie umowy z Novocol Pharma oznacza zdolność do realizacji procesu napełniania fiolek szczepionką produkowaną w zakładzie Moderny znajdującym się w Laval. Realizacja działań spodziewana jest pod koniec 2024 po uzyskaniu zgód właściwych organów.

„Umowa, o której mówimy, to krok milowy w wysiłkach Septodont mających na celu zwiększenie obecności w sektorze life sciences. Zapewnienie kompleksowej krajowej produkcji szczepionek oraz gotowość do podjęcia działań w razie kolejnej pandemii stanowi wyzwanie i odważny cel. Jesteśmy podekscytowani możliwością przysłużenia się wraz z Moderną, naszym partnerem, kanadyjskiemu procesowi bioprodukcji, jak również wniesienia zasadniczego wkładu do łańcucha dostaw szczepionek w tym kraju i strategii postępowania w przypadku pandemii”, mówi Olivier Schiller, prezes Septodont.

„Novocol Pharma ma zaszczyt być partnerem Moderny w procesie napełniania fiolek w związku z krajową produkcją szczepionek. Nasze partnerstwo to synergia możliwości wynikająca z połączenia naszych organizacji. Razem umocnimy kanadyjski łańcuch dostaw związany z wytwarzaniem szczepionek oraz gotowość do działania w razie pandemii. To osiągnięcie możliwe było dzięki współpracy sektora prywatnego z sektorem publicznym, zarówno na poziomie lokalnym jak i federalnym”, mówi Atif Zia, dyrektor ds. operacyjnych Septodont i Prezes Novocol Pharma.

Zarejestruj się za darmo
1/4 Wybierz swoje dane logowania

Hasło musi zawierać co najmniej:

8 znaków

Cyfrę i literę

Znak specjalny

2/4 Wprowadź swoje dane osobowe
4/4 Potwierdzać

Zarejestruj się za darmo
Zarejestruj się teraz i uzyskaj ekskluzywny dostęp do:
  • Webinariów emitowanych na żywo i nagrań z nich, aby uczyć się od najlepszych prelegentów w branży stomatologicznej.
  • Treści edukacyjnych w różnych formatach (artykuły, podcasty, przypadki kliniczne, filmy i inne), aby rozwinąć swoje umiejętności i osiągnąć sukces biznesowy.
  • Nasz program Voice of Customer (Głos Klienta) przyczynia się do tworzenia innowacyjnych produktów odpowiadających Twoim potrzebom.
Załóż konto
Zarejestruj się teraz Jesteś już członkiem naszej społeczności? Zaloguj się!
Nie pamiętasz hasła?
Wpisz adres e-mail poniżej.

Wyślemy Ci link resetujący hasło mailem.

Anuluj
Zapisz się na nasz Newsletter

Witamy na stronie Biodentine® XP

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, oświadczam, że jestem specjalistą z branży stomatologicznej (stomatolog, technik dentystyczny, asystentka, higienistka lub osoba związaną z branżą). Mam świadomość, że treści zamieszczane na niniejszej stronie mogą zawierać między innymi materiały reklamowe wyrobów przeznaczonych do używania przez użytkowników innych niż laicy. W celu przejścia na stronę potwierdź swój status:

https://www.septodontcorp.com/